Dainiaus Gaižausko biuras jau dirba įprastu grafiku.

Naujienos

RENATA ZDANĖ pripažinta kalta

RENATA ZDANĖ pripažinta kalta ir nuteista pagal LR BK 300, 182 str.

Turbūt daugelis marijampoliečių prisimena 2017 metų skandalą, kurio centre buvo Marijampolės Jono Totoraičio progimnazijos direktorė Renata Zdanė. Tuo metu daug rašiau savo FB paskyroje apie šioje įstaigoje vykstančius negerus procesus, nes daugybė šios įstaigos darbuotojų kreipėsi į mane prašydami pagalbos.

Tačiau negalėjau visuomenei visko papasakoti, nes vienas iš darbuotojų man buvo pranešęs ir apie pastarosios galimai daromas nusikalstamas veikas.

Savaime suprantama, kad panašiai kaip ,,Samariečių” byloje, taip ir šioje buvau iniciatorius pradedant ikiteisminį tyrimą. Kaip matote, tyrimai baigti ir teisingumas vėl atstatytas. Dėkoju drąsiems pranešėjams, kad nesitaiksto su negerovėmis ir kad nuo pačios pradžios pasitikėjo ir pasitiki mano biuru.

2020-03-06 Marijampolės apylinkės teismo Marijampolės rūmuose išnagrinėta baudžiamoji byla, kurioje pagal Lietuvos Respublikos Baudžiamojo kodekso 300, 182 str. nuteista buvusi Marijampolės Jono Totoraičio progimnazijos direktorė Renata Zdanė. Nors prokuroras prašė 15500 EUR baudos, tačiau Teismas paskyrė subendrintą 7532 EUR baudą ir savivaldybei priteisė 2417 EUR.
(Pastaba. Nuosprendis neįsiteisėjęs ir gali būti skundžiamas. Pirmos ir apeliacinės instancijos bylų procesiniai sprendimai gali būti peržiūrėti ir pakeisti aukštesnės pakopos teismo. Teisinę galią turi tik įsiteisėję teismo sprendimai).

Šiuo metu Marijampolės Sūduvos gimnazijoje bibliotekininke dirbanti R. Zdanė buvo kaltinta tuo, kad būdama valstybės tarnautoja sukurstė vieną progimnazijos darbuotoją suklastoti darbo sutartį, t. y. formaliai įsidarbinti šios įstaigos kiemsarge, tačiau iš tiesų to darbo nedirbti, o kiekvieną mėnesį už 0,5 kiemsargės etato priskaičiuojamą ir į sąskaitą banke pervestą darbo užmokestį atiduoti grynaisiais įstaigos vadovei.

Taip pat buvo kaltinama pati klastojusi, t. y. pasirašiusi darbo sutartį su jau minėta progimnazijos darbuotoja, taip pat tą sutartį laikiusi ir panaudojusi. Ikiteisminio tyrimo metu buvo nustatyta, kad realiai kiemsarge nedirbusiai moteriai progimnazija pervedė 2417,89 EUR darbo užmokesčio, taip padarydama tokio pat dydžio turtinę žalą Marijampolės savivaldybei.

Populiariausios