Kovo 16-27 d. Dainiaus Gaižausko biuras dirbs nuotoliniu būdu. Konsultacijos vyks telefonu.

Naujienos

Seimo nario Dainiaus Gaižausko veikla apygardoje

Penktadienis mano darbotvarkėje – tai ne būtinai oficialių susitikimų diena, o eilinės įtemptos darbotvarkės diena, skirta sprendimų paieškoms reaguojant į marijampoliečių atskleistas problemines sritis. Trumpai apie vakar dienos vizitus Marijampolėje.

Ruošiantis susitikimui su naujuoju Policijos generaliniu komisaru, planuoju aptarti mūsų savivaldybės viešojo saugumo klausimus, todėl apsilankiau Marijampolės apskrities vyriausiajame policijos komisariate. Su Marijampolės AVPK viršininko pavaduotoju H. Poškevičiumi kalbėjome apie kriminogeninę situaciją Marijampolėje, palietėme civilinės saugos klausimus bei gyventojų skundus.

Šią savaitę į mano biurą kreipėsi Puskelnių sodų ir Pietarių kaimo gyventojai su pagalbos prašymu, kurį, pasak jų, parėmė daugiau nei 300 gyventojų. Pastarieji prašo padėti išspręsti konfliktą, kilusį su jų poilsį trikdančiais automobilių šoninio slydimo (angl. drift) sporto mėgėjais. Situacija iš pirmo žvilgsnio išties absurdiška: žemės ūkio paskirties sklypas (pasak besikreipiančių, jis priklauso Ž. Buzo įmonei) galimai neteisėtai paklojus asfalto dangą išnuomotas kauniečių sporto entuziastams, kurie galimai nesilaikydami Lietuvos Respublikos sveikatos apsaugos ministro įsakymu nustatytų triukšmo ribinių dydžių gyvenamuosiuose ir visuomeninės paskirties pastatuose bei jų aplinkoje reikalavimų, aplinkosauginių, civilinės saugos, sporto bei kitų įstatymų reglamentavimo, pradėjo savo veiklą. Savaitgaliais iš visos Lietuvos čia plūsta automobilių sporto mėgėjai, kurių variklių keliamas triukšmas, cypiančių ir svylančių padangų smarvė trikdo aplinkinių gyventojų poilsį ir sveiką gyvenseną. Marijampolės savivaldybės administracija bandė kilusį konfliktą spręsti taikiai, tačiau nepavyko, sportininkų atstovai tuomet laikėsi pozicijos, kad gyventojai greitai pripras prie jų automobilių keliamo triukšmo ir atsisakė ieškoti kompromiso. Vakar su prašymu prisidėti prie problemos sprendimo į mane kreipėsi Marijampolės savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Valdas Tumelis.
Nesu nusiteikęs nei prieš vieną sporto šaką. Priešingai, džiaugiuosi, kad Marijampolėje atsiranda vis daugiau originalių idėjų laisvalaikio praleidimui, tačiau visa tai turi džiuginti žmones, o ne priešinti. Svarbiausia, kad tai būtų daroma nepažeidžiant įstatyminių reikalavimų.
Visada ryžtingai atstovauju viešajam interesui, todėl jau kitą savaitę kartu su Marijampolės savivaldybės vadovybe kviečiame visų atsakingų valstybės institucijų pasitarimą šiai situacijai spręsti.

Vakarykštę darbotvarkę užbaigiau susitikimu su Marijampolės baikerių klubo ,,SIENA" atstovais, su kuriais apsikeitėme anksčiau suplanuotų darbų rezultatais numatydami kitus veiksmus. Aptarėme visuomeninių akcijų renginius bei pastarųjų nuolatinį savanoriško įsitraukimo pavyzdį jaunajai kartai.

Populiariausios