Dainiaus Gaižausko biuras J. Basanavičiaus a. 1, Marijampolė Mob. 8-612-02802 Darbo laikas: I-IV 8:00-17:00 V 8:00-15:45 (Pietų pertrauka 12:00-13:00)

Naujienos

Šiandien Seime pritarta ir Neapmokestinamojo pajamų dydžio augimui, o tai reiškia, kad žmonių piniginės šiek tiek pagausės. NPD didės kasmet, todėl 2020 m. pakilus
iki 350 eurų, šalies gyventojams, uždirbantiems iki 2 VDU, pajamos kitais metais vidutiniškai augs po 10 - 12 eurų.
2021 m. NPD didės iki 400 eurų sumos.

NPD didinimas apytiksliai palies apie 21% arba 230 tūkst. visų dirbančių žmonių.

Gruodžio 9-ąją minime Tarptautinę antikorupcijos dieną. Šią iniciatyvą 2004 m., siekdamos atkreipti dėmesį į korupcijos keliamas problemas pasaulyje bei paskatinti kovoti ir užkirsti jai kelią, paskelbė Jungtinės Tautos. Šią dieną įvairiose pasaulio šalyse rengiamos eisenos, diskusijos ir kitos akcijos antikorupcinėmis temomis.
Šiandien taip pat prisidėjau prie šios iniciatyvos. Mokytojos Violetos Rudienės pakviestas lankiausi Marijampolės „Šaltinio“ progimnazijoje, skaičiau paskaitą apie korupciją, jos formas ir ką derėtų daryti susidūrus su šiuo reiškiniu. Džiaugiuosi, jog ši paskaita sudomino mažuosius klausytojus, kuriems kilo daugybė klausimų. Taip pat noriu padėkoti mokyklos bendruomenei už kvietimą ir suteiktą galimybę pasidalinti sukaupta patirtimi ir žiniomis.
Visuomenės apklausos ir kiti nuolat vykstantys tyrimai nuteikia optimistiškai. Akivaizdu, kad korupcijos suvokimas visuomenėje keičiasi ir duodančių bei imančių kyšius mažėja. Todėl ugdant jaunąją kartą ypač svarbu supažindinti su korupcijos žala visuomenei.
#grotelėsužkyšį

Pensijos kitąmet didės sparčiau dėl didesnio bazinio pensijos indeksavimo koeficiento taikymo ir papildomų LR Prezidento siūlymų, kuriems šiandien pritarė Seimas.

Vidutiniškai kitąmet senatvės pensijos didės 33 eurais ir sieks 396,97 eurų sumą, turint būtinąjį stažą.

Džiugi diena daugiau nei 228 tūkst. LIETUVOS SODININKŲ BENDRIJŲ gyventojams, tiek Lietuvoje yra įregistruotų sodo sklypų. Šiandien Seime priimtos Sodininkų bendrijų įstatymo pataisos, kurių pakeitimai apibrėžia anksčiau įstatymais nereglamentuotas arba nepakankamai apibrėžtas sodininkų bendrijų gyvenimo sritis.

Nuo šiol:
Sodų keliai bus perduodami prižiūrėti ir tvarkyti savivaldybėms. Savivaldybės, perėmusios mėgėjų sodų teritorijos kelius, turės juos tvarkyti taip, kad prireikus į mėgėjų sodo teritoriją atlikti pareigų galėtų patekti specialiųjų tarnybų transportas ir technika. Naujų sodų teritorijos kelių plotis negalės būti mažesnis kaip 4,5 m.
Siekiant užkirsti kelią piktnaudžiavimui ir tinkamai paskirstyti lėšas numatyta konkreti kelių perdavimo savivaldybėms prioritetų eilė.
Pakeitimai taip pat numato vandens ir nuotekų tinklų perdavimą savivaldybėms.
Visi sodininkų bendrijos teritorijoje gyvenantys asmenys, nepaisant to, ar jie yra bendrijos nariai ar ne, turės proporcingai mokėti už sodo bendrijų teritorijose esančio bendrojo naudojimo turto priežiūrą ir išlaikymą.
Sodų bendrijos teritorijoje turintys turtą, tačiau nesantys bendrijos nariais asmenys galės be balsavimo teisės dalyvauti bendrijos narių susirinkime, gauti informaciją apie bendrijos narių susirinkimo nustatytas jam privalomas įmokas, kartu su šeimos nariais naudotis bendrijos bendrojo naudojimo objektais pagal jų funkcinę paskirtį, taip pat turės teisę apskųsti bendrijos valdymo organų sprendimus ir kt.
Sodų teritorijoje galės būti vykdoma tik ta veikla, kuri nedarys žalos kitų asmenų turtui ir gyvenamajai aplinkai, ir kurią vykdant nebus pažeistos sodininkų ir kitų asmenų gyvenimo ir poilsio sąlygos, mėgėjų sodininkystės veiklos ir sodo bendrijos vidaus tvarkos taisyklės.

Šiandien įvairių mokyklų mokiniai dalyvavo Kalėdinėje akcijoje ,,Gerumo angelas”. Jų rankomis pagaminti angelai pradžiugino ne vieną mūsų miesto gyventoją. Gausus būrys mažųjų Marijonų gimnazijos pirmokų, nešini Gerumo angelais, aplankė ir mano biurą. O prie miesto Kalėdų eglutės savo rankomis pagamintus angeliukus dalijo ,,Šaltinio" progimnazijos mokiniai.

Populiariausios